top of page

Jak vyfotit miminko doma?

Vítám vás u mého nového příspěvku, který se bude věnovat tématu, jak vyfotit miminko doma. Pokud jste čerství rodiče, víte, jak důležité jsou fotografie, které na chvíli zastaví čas a dokáží připomenout tyto okamžiky i za pár let.

A co je nejlepší na fotografování miminka doma? Můžete to udělat kdykoli a nezávisle na počasí, navíc v příjemném a známém prostředí vašeho domova.


Nejdůležitější je mít trpělivost a soustředit se na vaše miminko. Začněte s jednoduchými kompozicemi v náručí, v postýlce. Důležité je využít přirozené denní světlo, například od okna. Pokud máte k dispozici blesk, použijte ho jemně a nasměrujte ho směrem od miminka, aby se vyhnul ostrým stínům.


Nezapomínejte na detaily. Fotografovat můžete třeba malé nožičky, ručičky, chloupky, rty, oči nebo dokonce detaily na miminkových šatech. Tyto malé detaily mohou přidat do vašich fotografií to správné kouzlo.


Pokud se budete snažit zachytit ty správné okamžiky a detaily, budete mít krásné fotografie, které vám připomenou ty nejcennější chvíle.


Pár triků a tipů:

1. Najděte dobré světlo

Dobré světlo je pro fotografování alfa a omega. Vyberte si pro focení místo s dostatečným množstvím přirozeného denního světla. Pokud se rozhodnete fotografovat uvnitř, umístěte vaše miminko blízko okna, aby bylo dobře osvětlené. Případně můžete využít lampičku k dokreslení atmosféry.2. Zajistěte si klidné prostředí

Aby se vaše miminko cítilo pohodlně a uvolněně, vyberte klidné místo bez přílišného hluku a rušení. Pokud vaše dítě pláče nebo je rozrušené, počkejte, dokud se zklidní. Při focení vždy dávám prostor ke krmení, kojení. Vše se v podstatě řídí rytmem dítěte :)


3. Focení v akci

Zkuste zachytit moment, kdy se vaše miminko směje, pláče, pase koníky nebo si hraje s hračkou. Pro mne jsou velice emotivní fotografie při kojení, zachycení emotivního pouta mezi maminkou a miminkem, něžně, jemně...


4. Použijte rekvizity

Pro fotografování miminka můžete použít různé rekvizity, jako jsou plyšové hračky, deky, mísy, koše nebo kočárky. Tyto předměty mohou pomoci vytvořit zajímavé a originální kompozice.5. Zvolte vhodný úhel

Zajistěte si dobrý úhel pro focení. Vyzkoušejte fotografování shora, z boku nebo zepředu. Starší sourozence s miminkem fotografujte z úrovně očí dítěte.


6. Detaily

Zaměřte se na detaily. Nožičky, ručičky, ouško... Za rok děti udělají obrovský pokrok... a už si nedokážeme představit jak drobounké nožky to byly.Doufám, že vám mé tipy umožní zachytit první okamžiky miminka ve skvělé kvalitě a originální kompozici. Pokud však chcete být zachyceni jako celá rodina, pak mne neváhejte kontaktovat, ráda vám nabídnu lifestylové focení u vás doma nebo focení novorozenců v ateliéru.


Další tipy na originální fotky s miminkem:Nejlepší příspěvky
Zkuste to později
Až budou příspěvky zveřejněny, uvidíte je zde.
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page