top of page
Picture of photographer Eva Mencnerová

Eva Mencnerová
Svatební a rodinná fotografka - Frýdek-Místek, Ostrava a okolí

Jmenuji se Eva Mencnerová a specializuji se především na svatební, rodinnou, novorozeneckou fotografii, reportážní focení z eventů, brandové a business focení.  Zároveň jsem mámou dvou malých dětí, se kterými rostu a učím se nejen trpělivosti, ale i zachycení těch nejkrásnějších okamžiků, prvních úsměvů, krůčků… 
 
K fotografii mně přivedla moje maminka, kterou jsem obdivovala, že je schopná si vyvolat v černé komoře své fotografie. Bylo to čarovné. Snad více fascinující než její hlavní povolání laborantky.
 
Fotografii profesně jsem se začala věnovat až později, po tom, co jsem si prošla určitým vyhořením v kancelářské práci projektového a finančního manažera. Mou vášní bylo vždy cestování, a tak po velkém cyklo tréninku (rozumněj 50 km ujetých za rok) jsme se s mým mužem rozhodli vyjet na starých kolech z Bohumína směrem k Černému moři, Gruzii, přes Kavkaz (ufff) a Arménii. Cílem byl Írán, ale jak to na takových cestách bez plánu chodí, před íránskými hranicemi jsme to stočili do Náhorního Karabachu. Odtud jsme si přivezli náš cenný suvenýr - prvorozeného syna :) Cesta byla cíl. Vyčistit si hlavu, urovnat myšlenky, užít si svobody… Ujeli jsme přes 4 tisíce kilometrů, takže stejně jako na kole, i v práci dokáži šlápnout do pedálu.
 
Přesně jako se já otevírám teď tady Vám, uvítám i já Vaši otevřenost, aby Vaše fotky byly co nejvíce přirozené a abyste se cítili uvolněně a pohodlně.
 
Výzvou je pro mě zachytit ty nejdůležitější emoce ve Vašem životě, ať je to žádost o ruku, svatbu, těhotenství, první okamžiky s Vaším miminkem až po rodinné focení s Vašimi dětmi. 

V roce 2017 jsem si založila živnost a od té doby se snažím nabízet kvalitní fotografické služby. Neustále se vzdělávám a hledám cesty ke zlepšení.

V roce 2020 jsem absolvovala Svatební workshop pořádaný úžasnou svatební fotografkou Khiria - MGA. Eliška Fischerová.
 
V dubnu 2023 jsem absolvovala newborn workshop v Bratislavě u skvělé newborn fotografky Ivety Peterské Fotenicko.sk.

Výstava fotografií:
2013 - 2. klubová výstava K3 Bohumín na téma Portrét
2017 - Etiopie - perla Afriky, Chata Skalka http://chata-skalka.cz/?p=2341

Lokalita focení

Ateliér: Dvořákova 780, Frýdlant nad Ostravicí

Frýdlant nad Ostravicí, Ostrava, Frýdek-Místek, Karviná, Třinec, Nový Jičín a okolí.
V případě vzdálenějších míst mne prosím kontaktujte.

Kontaktujte mne

Ing. Eva Mencnerová

eva@mencnerova.cz / eva.mencnerova@seznam.cz

Tel: +420 732 320 545

​IČ: 01968467

​Frýdlant nad Ostravicí, Moravskoslezský kraj, Česko

bottom of page