top of page

Focení narozeninového rituáluTerezka: Rituál k 40. narozeninám

Opečována. Vyslyšena. Uviděna. Uctěna.

Můj přechodovy rituál pro královnu. Vědomý přechod z jedné etapy do nové. Pouštění všeho, co mne neslouží a co už v nové životní etapě nepotřebuji.

Stoupnout si do své síly. Vzít si zpět zase další kousek své ztracené duše.

Mít kolem sebe ženy, co jsou na stejné vlně, vzájemně se podporují a inspirují. Kde jedna druhou nesoudí a nehodnotí. Ach.


Jak mě napadlo focení narozeninového rituálu?


Původně jsem jen přizvala Evu na můj narozeninový rituál. Neměla jsem ještě zkušenost s focením oslavy nebo rituálu, a tak jsem o tom ani neuvažovala.  Jak se dají nádherné pocity a prožitek přenést do obrázku? To přece není možné. Nevěděla jsem, že to jde a že mohou vzniknout tak krásné fotky. Myšlenka nafotit rituál vznikla spontánně až během našeho setkání a na focení jsem se nijak nepřipravovala.


Jak to probíhalo?


Eva byla součástí našeho ženského kruhu, sdílela společně s námi, a když cítila, že to je ten moment, který je důležitý, tak ho zachytila svým foťákem.


Zvládla fotit s citem, jako by tam ani nebyla, úplně jsem na focení zapomněla. Jen občas se zeptala, jestli teď chceme vyfotit. Jasně, na konci jsme si i zapózovaly na společných fotkách.


Jaké to je?


Totálně jsem si užila, že někdo nafotí můj rituál. Užívala jsem si tu pozornost. Eva je výborná. Miluju její fotky. Znám ji, cítím se s ní uvolněně a naprosto jí důvěřuji, i názorově spolu souzníme.


Eva je hodně decentní, má výborné komunikační schopnosti a dokáže navázat kontakt s tím, pro koho fotí.


Jak jsem se cítila, když jsem uviděla fotky?


Nepředstavovala jsem si, že ty fotky budou takové. Předčily moje očekávání. Eva je vnímavá a podařilo se jí vystihnou úžasnou atmosféru rituálu.


Určitě bych si, po téhle zkušenosti, na důležité momenty mého života a na jejich zachycení opět pozvala Evu.


Velká vděčnost, Evičko. Však víš, že jsem se při těch fotkách rozplakala, když jsem je viděla poprvé – jsou autentické a s každou fotkou si vybavuji, co jsem v ten moment prožívala. Děkuji, že takto se budu moct vždy k rituálu navracet a připomínat si tak znova a znova tu neuvěřitelnou sílu a energii. Nechť vytváříš dalším lidem tyto nezapomenutelné momenty.

Tereza Siwek


Toužíte po vlastních fotkách z rodinných oslav nebo přechodových rituálů? Neváhejte mne kontaktovat :)

Opmerkingen


Nejlepší příspěvky

Zkuste to později
Až budou příspěvky zveřejněny, uvidíte je zde.

Nejnovější příspěvky

Archiv

Hledání podle štítků

Následujte nás

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page